VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Lwowie i Kresach Południowo-Wschodnich

W dniu 19 października 2018r. o godz. 10.00 w sali Sudeckiego  Centrum Wspierania  Organizacji Pozarządowych odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Lwowie i Kresach Południowo-Wschodnich.

Organizatorami konkursu było Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich i Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. W konkursie wzięło udział 14 zespołów w 3- osobowym składzie ze szkół podstawowych i kl. III gimnazjum.

1. SP nr 105 w Świdnicy /dwa zespoły/
  2. Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Bliżej Dziecka” w Świdnicy /dwa zespoły/
  3. SP nr 8 w Świdnicy
  4. SP nr 6 w Świdnicy /dwa zespoły/
  5. SP w Witoszowie Dolnym
  6. SP nr 4 w Świdnicy /dwa zespoły/
  7. SP w Lutomi Dolnej /dwa zespoły/
  8. SP nr 1 w Świdnicy /dwa zespoły/

Uczestników oceniało jury w składzie:

1. p. Mariusz Barcicki– historyk , przewodnik katedry świdnickiej
  2. p. Grzegorz Mikołajczyk– historyk z III LO w Świdnicy

Prowadzenie konkursu p.Wioletta Ziobrowska- MDK w Świdnicy

Otwarcia konkursu dokonał dyrektor MDK- p. Zbigniew Cyryl oraz p. Antoni Jadach– prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Poł-Wsch

Konkurs w I części składał się z testu wiedzy o Lwowie, zestawy pytań losowane były przez uczestników zespołów. Druga część zawierała pytania multimedialne z zakresu kultury i architektury Lwowa. Po podliczeniu punktacji jury postanowiło nagrodzić następujące zespoły:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy

Zespół w składzie: Natalia Wiatrowska, Julia Mielcarz, Hanna Karwowska

II miejsce : Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej

Zespół w składzie: Karolina Gawrońska, Natalia Stankiewicz, Anna Natanek

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy

Zespół w składzie: Aniela Stajno, Karolina Sajdak, Magdalena Skorzak

Nagrodzenia otrzymali specjalne zaproszenie na obchody „Tygodnia kultury kresowej” w dniu 24.10.2018 na godz. 18.00. Tam zostaną wręczone im nagrody. Wszystkie zespoły biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe, a także plecaki z koszulką i długopisem.

Dla uczestników konkursu została zorganizowana wycieczka do Muzeum Narodowego do Wrocławia na Panoramę Racławicką w dniu 20 października 2018 roku.

Konkurs podsumowali p. Mariusz Barcicki oraz p. Antoni Jadach, dziękując wszystkim za udział w konkursie o tak trudnej tematyce, wyrażając jednocześnie słowa uznania dla opiekunów za wspaniałe przygotowanie młodzieży.

Koordynator konkursu: Wioletta Ziobrowska

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze